Technologia

1. Rodzaje koszulek

Jako jedyni oferujemy koszulki bawełniane z powłoką poliestrową (50% bawełna / 50% poliester)

W odróżnieniu od mieszanych tkanin konkurencji nasze produkty uszyte są ze specjalnego dwustronnie tkanego materiału, który oferuje od strony ciała czystą bawełnę a na zewnątrz poliester.

Jest to kompromis pomiędzy niezniszczalnym drukiem na poliestrze a oddychającą bawełną, dzięki temu koszulka może oddychać a wzór nigdy się nie spierze.

Rozmiarówka | Warunki dostawy

1. Z dwustronnym nadrukiem

2. Z jednostronnym nadrukiem

 • A - Kołnierzyk, rękawki i plecy wykonane z czarnego materiału, zadruk przodu
 • B - Tył koszulki biały, zadruk przodu

 

2. Metoda druku – sublimacja

Wydruk wykonany specjalnymi atramentami na papierze transferowym przenoszony jest na docelowy przedmiot w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Pod ich wpływem farby zamieniają się w gaz i przenikają w materiał, dzięki czemu charakteryzują się wysoką trwałością i brakiem wyczuwalnej pod palcami tekstury.

Technologia ta możliwa jest jedynie na syntetycznych materiałach (np. poliester).

Ta technika druku jest bardzo często wykorzystywana w branży reklamowej, ponieważ jakość wydruku odpowiada jakości fotografii w 300 dpi. 

 

Zalety:

 • wyjątkowo wytrzymała technika zadruku (uv, mechanika, atmosfera, detergenty) - na próbę praliśmy niezgodnie z zaleceniami, polewaliśmy wybielaczem i wygotowaliśmy w 90 stopniach :)
 • brak ograniczeń co do wielkości nadruku - koniec z prostokątnymi nadrukami na koszulkach
 • nadruk niewyczuwalny pod palcami - nie popęka, nie zejdzie, nie zdrapie się
 • możliwość osiągnięcia pełnej kolorystyki fotografii - jakość 300dpi
 • odpada kosztowne przygotowanie matryc lub kliszy - możliwość nadruku od 1 sztuki
 • poprzez współpracę ze szwalnią wykonujemy na życzenie zadruk na elementach wykrojów - możliwość zadruku FULL PRINT (hurt)

 

 

3. Specyfika druku

Przygotowując projekt do druku warto pamiętać o kilku rzeczach, które charakteryzują druk sublimacyjny na gotowych produktach. Nalezy zaprojektować wzór tak aby w miejscach, które sa podatne na smugi (tj szwy, pachy) zaprojektować niejednolita grafikę tym samym w miare możliwości kamuflijąc smugi z grafiką.
Postaraliśmy się zminimalizować te aspekty, poprzez dopracowanie odpowiedniej technologii szycia oraz procesu zadrukowywania. Pamiętaj również, że odstępstwa od kolorystyki mogą wynikać z profilu kolorów monitora.

Oto czego możesz się spodziewać:

4. Przygotowanie pliku do druku

Nasze rady:

 • aby zminimalizować widoczność białych smug, dobrze jest zaplanować niejednolitą grafikę wokół zagięć koszulki
 • ciemne, a szczególnie jednolite grafiki dobrze wyglądają na koszulkach z czarnymi rękawkami i plecami - zwykle całkowicie udaje nam się zredukować białe smugi
 • minimalny zalecany rozmiar plików to 2000 x 2000 px, 200 dpi, JPEG sRGB - im większe tym lepsze, ale bez przesady (zdarzyło nam się drukować plik 800 x 600 px, z metra wyglądał dobrze ;)).
 • aby sprawdzić jak rozkłada się przygotowana przez Ciebie grafika, możesz pobrać pliki photoshopa szablon_meska.pdf lub szablon_damska.pdf 

5. Park maszynowy

Dysponujemy najnowocześniejszymi maszynami, oraz jedną z największych pras termotransferowych w Polsce.

 

 

 

ZałącznikWielkość
PDF icon szablon_meska.pdf1.6 MB
PDF icon szablon_damska.pdf1.6 MB